Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów

Koło Emerytów i Rencistów w Skrzyszowie powstało w 1963 roku. Jego założycielem, a zarazem pierwszym przewodniczącym był Emil Bonarek. Podczas 15-letniej prezesury Antoniego Wajdymana nastąpił prawdziwy rozkwit kulturalny koła, który jest kontynuowany przez obecny zarząd. Jest to bardzo prężna organizacja, nastawiona również na inne formy działalności, jak wycieczki turystyczno-krajoznawcze, wczasy zagraniczne, wyjazdy na imprezy kulturalno-rozrywkowe, spotkania integracyjne przy ognisku, spotkania z okazji Dnia Kobiet, Dnia Babci i Dziadka oraz Dnia Seniora.

25 października 2017 roku przeprowadzono wybory w kole PZERiI w Skrzyszowie na kolejną kadencję lat 2018-2022.

W wyniku wyborów jawnych został wybrany nowy zarząd Koła, który ukonstytuował się w następującym składzie osobowym:

• Lidia Skupień - przewodnicząca,
  • Aniela Oślizło - sekretarz,
  • Edyta Sitek - skarbnik,
  • Grażyna Rduch, Helena Porwoł - członkowie.

Aktualnie Koło Emerytów i Rencistów składa się ze 162 osób.