Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie

• LOKALIZACJA: Godów
  • SKRÓT: GCKSiT w Godowie
  • DYREKTOR: mgr Tatiana Stopyra

W SKŁAD JEDNOSTKI GCKSiT W GODOWIE WCHODZĄ NASTĘPUJĄCE PLACÓWKI:

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie powstało w 2008 roku . Tworzą go:   Ośrodek Kultury w Skrzyszowie, Ośrodek Kultury w Gołkowicach, Ośrodek Kultury w Godowie, Ośrodek Kultury w Skrbeńsku oraz Świetlica  w Podbuczu.

W działalności Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki wspomaga  dobrze wyposażone i nowoczesne zaplecze oraz kompetentna kadra pracowników.

Posiadamy m.in.: salę  kinowo- teatralną mogącą pomieścić 200 osób, pracownię ceramiczną, pracownię artystyczną oraz cztery sale widowiskowe. Pod naszymi skrzydłami działa dziewięć zespołów muzycznych, orkiestra,  grupa teatralna,  kilka grup  tanecznych oraz Koło Turystyki Rowerowej.

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie  zajmuje się koordynacją imprez kulturalnych na terenie gminy, współpracuje z instytucjami, stowarzyszeniami i organizacjami społecznymi, prowadzi współpracę kulturalną z zagranicą oraz gminami partnerskimi.

GCKSiT  sprzyja także rozwojowi turystyki  i rekreacji. Rocznie organizujemy ponad czterdzieści imprez sportowo-rekreacyjnych.   Prowadzimy Punkt Informacji Turystycznej  w którym na mieszkańców czekają liczne publikacje związane z naszym regionem .

Praca w kulturze to przede wszystkim praca z ludźmi. Oprócz organizacji imprez kulturalnych i rekreacyjnych , pod naszym okiem rozwijają się różnorakie talenty - malarskie, rzeźbiarskie, muzyczne,  taneczne i sportowe . Troszczymy się o tradycję, historię i dziedzictwo  kulturowe regionu. Jesteśmy  wydawcą publikacji związanych z regionem oraz gazety ,,Jesteśmy”. Posiadamy bank fotografii oraz informacji dotyczących naszej gminy .

Chcemy aby ludzie w każdym wieku odnaleźli u nas miejsce dla siebie . Wspieramy organizacje i grupy społeczne. Staramy się tworzyć atmosferę przyjazną do rozwoju życia społeczno - kulturalnego.