Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie

• LOKALIZACJA: Godów
  • SKRÓT: GCKSiT w Godowie
  • DYREKTOR: mgr Tatiana Stopyra

W SKŁAD JEDNOSTKI GCKSiT W GODOWIE WCHODZĄ NASTĘPUJĄCE PLACÓWKI:

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie powstało uchwałą Rady Gminy Godów z dnia 27 marca 2008 roku. Połączono Ośrodki Kultury w Skrzyszowie, Gołkowicach, Godowie, Skrbeńsku oraz świetlicę w Podbuczu.

Dyrektorem centrum została Tatiana Stopyra. GCKSiT zajmuje się koordynacją imprez kulturalnych na terenie gminy, współpracuje z instytucjami, stowarzyszeniami i organizacjami społecznymi, prowadzi współpracę kulturalną z zagranicą oraz gminami partnerskimi.

GCKSiT prowadzi także działalność wydawniczą. GCKSiT sprzyja rozwojowi turystyki i rekreacji. Prowadzi Punkt Informacji Turystycznej, w którym na mieszkańców czekają liczne publikacje związane z naszym regionem . W czerwcu 2011 r. gruntownie odnowiono, poddając termomodernizacji budynek ośrodka Kultury w Gołkowicach .

We wrześniu 2012 roku oddano do użytku wyremontowany ośrodek Kultury w Skrzyszowie.

W 2010 roku Świetlicę Wiejską na Podbuczu przeniesiono do nowo nabytej przez gminę nieruchomości na ulicy Wiejskiej w Podbuczu. Budynek gruntownie odnowiono i w lipcu 2014 oddano do użytku świetlicę w nowych, wyremontowanych wnętrzach.