Skat

Klub skatowy w Gołkowicach rozpoczął swoją działalność w 1997 roku, z inicjatywy Bernarda Grobelnego, Henryka Pawery, Władysława Chroboka oraz Ireneusza Grobelnego. Funkcję prezesa do 2007 r. pełnił Bernard Grobelny, następnie jego obowiązki przejął Henryk Pawera, który prowadził klub do roku 2021. W latach 2021-2025 prezesem klubu był Lesław Uryga. Obecnie obowiązki prezesa pełni Władysław Chrobok.

Klub Skata Gołkowice

Do roku 2021 drużyna z Gołkowic, należała do okręgu Śląsk-Południe i utrzymuje się w III lidze. Jej największym osiągnięciem był awans do II ligi krajowej. Co roku miłośnicy tej karcianej gry spotykali się na turnieju o Puchar Dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie, który zaliczał się do turnieju Grand Prix Okręgu. Rozgrywki cieszyły się bardzo dużą popularnością i brali w nich udział gracze z całego okręgu. Ponadto corocznie organizowane były turnieje o Grand Prix Gołkowic. Obecnie klub skatowy z Gołkowic nie przynależy do żadnego z okręgu.
Wszystkich miłośników SKATA oraz osoby, które chcą poznać tajemnice tej gry, zapraszamy do Ośrodka Gołkowic na rozgrywki.

Harmonogram spotkań dostępny TUTAJ

do góry