Strona główna/Aktualności/Jarmark Bożonarodzeniowy w Gołkowicach

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gołkowicach

11 Grudnia 2023
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gołkowicach
Za nami kolejny już Jarmark Bożonarodzeniowy w Gołkowicach!
W zimowym klimacie, świątecznej i radosnej atmosferze rozpoczęliśmy czas oczekiwań do najpiękniejszych świąt w polskiej tradycji. Festiwal smaków, świąteczna muzyka, kolorowe stoiska z przepięknym rękodziełem, ozdobami choinkowymi - to wszystko znaleźć można było na Transgranicznej Strefie Aktywności w Gołkowicach. Jarmark rozpoczął się paradą Mikołajów, w której udział wzięło Koło Turystyki Rowerowej Gminy Godów, Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni "Mustang" oraz SAMI SWOI - Grupa Motocyklowa. Można było przejechać się zaprzęgiem Świętego Mikołaja w towarzystwie Aniołka. To był niezwykły czas spędzony przy przepięknym śpiewie zespołu Spokobabki i grupy ANAVA. Gminnej Orkiestrze Dętej z Gołkowic Ryszarda Wachtarczyka wraz z solistami: Emilią Szwarc, Dorotą Smolorz oraz Bogdanem Kłoskiem, bardzo dziękujemy za cudowny świąteczny muzyczny klimat.
Dziękujemy licznym wystawcom: Koło Gospodyń Wiejskich Gołkowice, Szkoła Podstawowa w Gołkowicach, PP im. Kubusia Puchatka z Gołkowic, Szkoła Podstawowa im. Franciszka Pieczki w Godowie, ZSP ze Skrbeńska oraz wszystkim prywatnym osobom. Dziękujemy sołtysowi Gołkowic za nieocenioną pomoc a KS 27 Gołkowice Gołkowice za udostępnienie terenu.
Jak co roku rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejszy świąteczny wypiek do którego zgłosiło się osiem organizacji: Koło Gospodyń Wiejskich Gołkowice, KGW z Godowa, KGW ze Skrzyszowa, KGW z Łazisk, Inicjatywa Skrbeńsko - Stowarzyszenie Integracyjne, KGiGW Skrbeńszczanie, KGW Fajne Babeczki oraz Český svaz žen z Petrovic u Karviné. Wszystkie specjały były przepyszne, jednak główną nagrodę jury przyznało za wypiek wykonany przez KGiGW Skrbeńszczanie. Gratulujemy!
 
Wszystkim bez wyjątku bardzo serdecznie dziękujemy za współtworzenie tego magicznego wydarzenia.
 
Galeria dostępna TUTAJ
do góry