Strona główna/Aktualności/Aplikacja „Morawskie Wrota” już dostępna.

Aplikacja „Morawskie Wrota” już dostępna.

6 Kwietnia 2022
Aplikacja „Morawskie Wrota” już dostępna.

Aplikacja na urządzenia mobilne „Morawskie Wrota” to przewodnik, w którym znajdziemy ciekawe informacje na temat turystyki, zasobów przyrody oraz dziedzictwa historyczno-kulturowego. Niezbędnik turystyczny na wyprawę!

 

Z aplikacją „Morawskie Wrota” można zwiedzać` zarówno obiekty zabytkowe, jak i obszary atrakcyjne ze względu na ich walory przyrodnicze.
Wszystkie miejsca można dodawać do planera, następnie korzystając z nawigacji przemierzać trasę od punktu do punktu a przy napotkanych atrakcjach korzystając z aplikacji przeczytać informacje na ich temat. Niewątpliwym atutem aplikacji są propozycje tras turystycznych - pieszych, rowerowych, wodnych i edukacyjnych oraz dostęp do niezwykle interesujących gier terenowych.
Unikatowy na skalę europejską jest obszar chronionego krajobrazu Graniczne Meandry Odry (Gmina Krzyżanowice), wpisany do ochrony w ramach europejskiej sieci Natura 2000 (obszarów o najwyższych wartościach przyrodniczych w Europie). Jest to jeden z zaledwie dwóch naturalnie zachowanych odcinków Odry, będący oazą bioróżnorodności wielu zagrożonych gatunków fauny i flory. To wszystko sprawia, że teren Morawskich Wrót stanowi doskonałą bazę do rozwoju turystyki rowerowej - w oparciu o już istniejące ścieżki i szlaki rowerowe, również w powiązaniu ze ścieżkami w Czechach - oraz turystyki wodnej.
                       Morawskie Wrota zrzut ekranu aplikacji       Morawskie Wrota zrzut ekranu aplikacji      Morawskie Wrota zrzut ekranu aplikacji
Aplikację można już pobierać na urządzenia mobilne w Sklepie Google Play i App Store do czego serdecznie zachęcamy.

„Wykonanie aplikacji na telefony komórkowe dla Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Morawskie Wrota” jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacji działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu pn.: „Ochrona środowiska naszą wspólną aspiracją - EPOCA”

 

 

 

 

 

do góry